سؤال همه چیز از موسیقی مایکل (بحث آزاد)

30 می 2011 04:44 #1126 توسط e r o s
تاپیک فوق‌العاده‌ای ایجاد کردی.
جالبه که تمام اساتید موسیقی من مایکل رو اسطوره‌ی موسیقی می‌دونستن، هرچند بودن کسایی که می‌گفتن در ترانه‌هاش خورده شیشه حس می‌شه و ذهن رو پریشون می‌کنه اما این هم باعث نمی‌شد همون افراد هم چنین چیزیو علنی نگن.
یه استاد از ترکیب سازهای مایکل به شدت صحبت می‌کرد. می‌گفت ترکیب سازهاش فقط مخصوص خودشه و مثه مهر تو تمام کارهاشه. هارمونی‌هاشم دقیقا همین‌طور.

می‌تونیم این‌جا نت ترانه‌ها رو هم به هم برسونیم.

This is BREAKING NEWS

اين تصویر برای مهمان پنهان می‌باشد.
برای ديدن آن ثبت نام و يا وارد سايت شويد.

لطفاً ورود یا ايجاد حساب كاربری برای پیوستن به بحث.

30 می 2011 04:52 - 30 می 2011 04:53 #1127 توسط e r o s
حمید می‌دونی ملودی ابتدای Little Susie اثر کدوم هنرمنده؟ فقط همون قسمت اول که می‌شه با چهار نت ساده هم نواختش.
یه استاد که به جرأت می‌تونم بگم در ایران انگشت شماره، ترانه رو با تمام آکوردهای غلیظ با پیانو نواختو گفت ابتداش مال مایکل نیست! من به شدت جا خوردم اما دیگه فرصت نشد اسم اون آهنگ و سازنده اثر رو بپرسم.

This is BREAKING NEWS

30 می 2011 05:52 #1139 توسط Nasim
موضوع خیلی خوبه حمید جان !
به نظرم موسیقی مایکل مشخصه های خیلی خاصی داره ! موسیقی اش شبیه هیچکس نیست ... حتی زمانی که زیباترین موسیقی هارو از هنرمندان دیگه گوش میدی باز هم معلومه که اینها هیچ وقت مایکل نیستند !
فکر میکنم مایکل به غیر از ترکیب سازهایی که شاید اصلا به فکر دیگران نرسه از صداها و آواهای دیگری استفاده میکرد که خیلی توی جذاب شدن موسیقی هاش تاثیر داشت !برای مثال صداهایی که از اشیا میگرفت یا از طبیعت و یا از خودش درمیاورد ! توی آهنگ Jam و In the closet مخصوصا آخرای آهنگ انگار هر چی به دستش میرسه رو داره میشکنه ! ابتدای آهنگ Earth song و صدای طبیعت ... و انتهاش که صدای مایکل با صدای یک کودک ادغام میشه ! این شکل توی History و The lost children هم وجود داره ! و خیلی موارد دیگه ...
من این سبک خاص رو تا حالا توی آهنگهای دیگران ندیدم !یعنی دیدم ولی اصیل نبودن !کاملا معلومه که کپی کاری هستند ...
در مورد ریتم آهنگهای مایکل هم باید بگم به نظرم ریتمهایی که به دست می آورد واقعا تک و یکتا بودن ! در تمام این آهنگهایی که خونده صدها ریتم متفاوت وجود داره ! در حالی که تا جایی که من به موسیقی بقیه گوش کردم دامنه ئ ریتمهاشون اونقدر زیاد نبوده ! مثلا وقتی mp3 آهنگهای انریکه رو گوش میدادم بعضی از ریتمها واقعا به هم شبیه بودن ! ( بدون در نظر گرفتن اینکه انریکه بعضی از آهنگارو هم انگلیسی خونده و هم اسپانیایی ) ...ولی فقط نگاه کردن به یکی از آلبوم های مایکل ( مثلا Thriller) نشون میده چقدر طیف این ریتمها گسترده است !
با تمام اینها موافقم که به نظر میرسه ملودی ها ساده بودن ! حتی مایکل توی سبک راک هم برعکس دیگران آهنگهایی که ارائه میده مثل Black or white خیلی ساده تر و روانتر از خود rockstar ها است !
به نظرم آهنگ های مایکل همون قصه ئ اشعار سعدی است ! که سهل ممتنع هستند ! در عین سادگی و روانی و گویایی و شیوایی و همه فهمی یک چیزی درونشون هست که باعث میشه کسی نتونه ازشون تقلید کنه ! یعنی کسی نمیتونه آهنگی مثل مایکل بسازه که شما وقتی بشنوی فکر کنی خود مایکل اونو ساخته !
به همین خاطرم اون پــــــــــــادشاهه !

My life is dedicated to LOVING HIM
كاربر(ان) زير تشكر كردند: شهروز

30 می 2011 07:18 #1145 توسط Jasmine Jackson-mjforever
سلام
مایکل همیشه میگفته که قبل از این که اهنگسازی کنه متنشو مینوشته و عقیده داشته ریتم و ملودی خودش به وجود میاد
این که این ریتم ها و نت ها از کجا میومده هم در کتاب رقصاندن رویا بهش اشاره شده
مایکل گفته که برای اهنگسازی با تهیه کننده هاش به باغ وحش نورلند هم برای گرفت صداها میرفته! که مشخصا موضوع خیلی پیچیده ست
thriller .billi jean هم از پیچیده ترین اهنگ های مایکل هستند
که مایکل با استفاده از سبک جاز و ریتم باس تونسته اونا رو به وجود بیاره
موسیقی مایکل بدون شک پیچیده ترین هاست و به قول نسیم جان برای همینه که اون یک پادشاهه!

mj for ever....

30 می 2011 08:02 #1159 توسط Nikolay
مایکل آدم خلاق و نوآوری بود.تو بعضی آهنگاش سبک ها رو با هم میکس میکرد و یک آهنگ زیبا رو درست میکرد.مثل Yngwie Malmsteen که کلاسیک رو با راک میکس میکنه.
یک کنسرت هم ازش دیدم که Beat It رو خیلی قشنگ زد.

راست بگو و هر چه را در توان داری در تیرت بنه و بلندتر پرتاب کن ، فضیلت ایرانی این است !

نیچه

30 می 2011 13:18 - 30 می 2011 13:20 #1174 توسط niloofar
تاپیک خیلی خوبیه
مطمئنا کسی که آهنگو مینویسه ریتمشو هم خودش میسازه بعدشم ما داریم در مورد اسطوره صنعت موسیقی صحبت میکنیم کسی در همه موردا خلاق بوده .
EROS_LoveCrys عزیز (اسمتو هم نمیدونم )مطمئنی که ملودی ابتدای Little Susie از خود مایکل نیست ؟ اگه همچین چیزی بود حتما گفته میشد:)

30 می 2011 13:39 #1177 توسط PARSA_MJ
دوستان به یاد داشته باشید که تنها آهنگهایی که همه جوره قشنگ بود آهنگهای مایکل بود!همونطور که میدونید حتی آهنگ های فیک مایکل هرگز قشنگ نبودند!چون فقط صدای ارباب قلب انسان رو وادار به تپیدن میکنه:x

30 می 2011 14:11 #1185 توسط شايان

InvincibleMJ نوشته: مایکل آدم خلاق و نوآوری بود.تو بعضی آهنگاش سبک ها رو با هم میکس میکرد و یک آهنگ زیبا رو درست میکرد.مثل Yngwie Malmsteen که کلاسیک رو با راک میکس میکنه.
یک کنسرت هم ازش دیدم که Beat It رو خیلی قشنگ زد.

جدا؟؟؟Malmsteen آهنگ beat it رو تو كنسرتش زده؟؟؟متاليكا رو داشتم كه نو يكي از اجراهاش beat it رو زده بود اما Malmsteen رو نميدونستم....

حميد خيلي ممنونم از اين تاپيكي كه زدي من منتظر اين تاپيك بودم اما دوست داشتم يكي از بچه هاي بزرگتر و قديمي تر اونو ايجاد كنن اينجا خيلي ميشه بحث كرد و نكات جالبي در مورد موسيقي مايكل گفت...
من با eros_lovecrys (شرمنده اسمتو نميدونم رفيق) موافقم اينجا نت ها رو به هم ميرسونيم....يك سري از نت ها با من اما همه فعال باشيم و در موردش بحث كنيم ولي واقعا راست ميگي erosحتي استاد گيتار باس من هم براي شاگردهاش براي تمرين هاي سطح بالاشون آهنگ smooth criminal رو ميده بزنن حتي يكبار خودش تو آموزشگاه زد من نبودم دوتم كه اونجا بود اومد برام تعريف كرد....افرادي كه موسيقي رو به خوبي ميشناسند و در زمينه موسيقي سواد بالايي دارتد همه مايكل رو قبول دارنo:-) ....:-bd :-bd :-bd

بیاد داشته باشید بهتر است به یکباره خاموش شد تا ذره ذره محو شدن

30 می 2011 14:33 #1190 توسط شايان

EROS_LoveCrys نوشته: حمید می‌دونی ملودی ابتدای Little Susie اثر کدوم هنرمنده؟ فقط همون قسمت اول که می‌شه با چهار نت ساده هم نواختش.
یه استاد که به جرأت می‌تونم بگم در ایران انگشت شماره، ترانه رو با تمام آکوردهای غلیظ با پیانو نواختو گفت ابتداش مال مایکل نیست! من به شدت جا خوردم اما دیگه فرصت نشد اسم اون آهنگ و سازنده اثر رو بپرسم.

من ميدونستم تكه اول آهنگ will you be there از سمفوني 9 بتوبن هستش اما little suisie رو نميدونستم...مطمئني؟؟؟نيلوفر راست ميگه اگر بود گفته ميشد.شايد اون كسي كه اين موضوع رو گفته نميدونسته اون كار ماله مايكل بوده و فرد ديگري ازش برداشت كرده...البته گفتم شايد...

30 می 2011 14:42 #1192 توسط شايان

hbmj2 نوشته: بچه ها اینجا می تونیم در مورد موسیقی مایکل صحبت کنیم . چیزی که به طرز عجیبی فن ها کمتر بهش اشاره می کنن .
بدون شک مایکل جکسون به شدت به شدت ابداع کننده و خلاق و نابغه در این مورد بود . بیشتر از هر جنبه ای دیگه موسیقی مایکل مطرح بود .
از نظر من ویژگی بارز موسیقی مایکل استفاده فوق العاده مدرن از ابزار پیشرفته و ساده بودن ملودی های اون بود.
و بدون شک تابغه ای در ساختن ریتم .
کاری که ویل آی ام سر لوحه کارهاش قرار داده .

ويل آي ام نابغه آهنگسازي مردي كه دكتراي موسيقي رو داره و يك تحصيل كرده موسيقي هستش واقعا تاثير كار با مايكل رو در تك تك كارهاش ميشد احساس كرد....

راستش يك موضوعي كه براي من جلب توجه كرد اين بود كه ويل آي ام در مراسم american music award 09 و گزمي 2010 وقتي روي صحنه اومده در پايان حرفاش گفت future....البته شايد اين برداشت من اشتباه باشه اما future نام يكي از كارهاي مايكل با ويل آي ام هستش...البته شايد منظورش آينده بود فقط ساده آينده اما در كل پس از همكاريش با مايكل واقعا تاثيرپذيري زيادي در زمينه موسيقي و سبك آهنگسازي و حتي ظاهر در اون ديدم....من خودم به شخصه ويل آي ام تنها رپري هستش كه ازش خوشم مياد و كارهاشو چه به تنهايي و يا چه در black eyed peas دنبال ميكنم..

كاربر(ان) زير تشكر كردند: شهروز

مدیران انجمن: Nasim

Please publish modules in offcanvas position.